Twoja przeglądarka jest stara i nie obsługuje tej strony w poprawnym formacie
Proszę zaktualizować przegladarkę do nowszej wersji.
POBIERZ
Kontakt Strona główna
Elektroniczna skrzynka podawcza
Biuletyn Informacji Publicznej Ośrodka Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów
Kapitał ludzki
Unia Europejska

OPS

Procedura „Niebieskie Karty”


Procedura „Niebieskie Karty” jest wszczynana w przypadku podejrzenia występowania przemocy w rodzinie przez osoby pracujące w obszarze przeciwdziałania przemocy. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną  realizacja w/w procedury podlega pewnym ograniczeniom, jednakże nie jest całkowicie zawieszona. Główną zasadą obecnie obowiązującą w ramach działań procedury NK w związku z ograniczeniem kontaktów osobistych jest kontakt telefoniczny lub on-line. Osoba uprawniona może wszcząć procedurę telefonicznie i w ten sposób wypełnić niezbędne dokumenty- formularz NK- A z osobą pokrzywdzoną.  Osobom znajdującym się w trudnej sytuacji związanej z przemocą w rodzinie jest udzielana pomoc w formie poradnictwa psychologicznego, rodzinnego, prawnego, socjalnego za pomocą środków komunikowania się na odległość tj. telefonicznie i/lub mailowo. Osoba doznająca przemocy może zgłosić problem także za pośrednictwem innych osób. Osoba będąca świadkiem przemocy np. sąsiad również może przyczynić się do jej powstrzymania zgłaszając taką sytuację odpowiednim instytucjom. Taka interwencja może zapoczątkować proces wychodzenia z przemocy osoby pokrzywdzonej, ale przede wszystkim może pomóc zapewnić jej bezpieczeństwo.  Pomimo braku możliwości kontaktu osobistego usługi z zakresu w/w są świadczone w sposób nieprzerwany.

Kontakt:
Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów
ul. 11 Listopada 113 B
28-300 Jędrzejów
Tel.: 41 386 18 28
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie
ul. 11 Listopada 78
28-300 Jędrzejów
Tel. (47) 8046-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek Pomocy Społecznej
Miasta i Gminy Jędrzejów
ul. 11 listopada 113b
28-300 Jędrzejów
NIP: 656-125-83-83

 

Ośrodek Pomocy Społecznej Miasta i Gminy Jędrzejów

 

Mapa